Czy można bez recepty kupić w aptece testosteron? Na pytanie odpowiada lek Aleksandra Witkowska WP abcZdrowie
Większość informacji, powielanych na ten temat w Internecie, jest błędnych lub znacząco zniekształconych. Niestety dla większości ludzi nieznana jest kinetyka substancji, nie czytają podręczników, badań, opracowań fachowych. Bardzo często sięgają po „podziemne ebooki” lub wątpliwej jakości publikacje na stronach poświęconych dopingowi. Pod artykułem publikuję odniesienie do badań naukowych, więc osoby zainteresowane bez trudu odnajdą więcej informacji na ten temat. Jest to syntetyczna postać testosteronu, która jest stosowana głównie w celach medycznych, ale także przez niektórych sportowców i kulturystów do poprawy wydolności i wyglądu fizycznego.
Propionat testosteronu – potencjalne skutki uboczne
Transdermalne plastry testosteronoweznane są od połowy lat dziewięćdziesiątych, dzięki firmie Virgil Place w ALZA w Palo Alto. Opracowane plastry powodowały reakcje skórne, dlatego były niechętnie przepisywane przez lekarzy i szybko zostały zastąpienie przez żel, który pojawił się w 2000 roku w USA, a następnie w innych krajach. Od 2004 roku pojawił się na rynku undekanian testosteronu w postaci domięśniowej. Dzięki zgłaszaniu https://www.spiceguru.co.nz/stosowanie-tabletek-z-drostanolonem-nowa-forma/ działań niepożądanych można będzie zgromadzi więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku. Testosteron jest hormonem, czyli związkiem wytwarzanym przez układ hormonalny, który wpływa na funkcjonowanie innych tkanek organizmu. U mężczyzn testosteron wykazuje działanie androgenowe, czyli warunkuje męską budowę ciała, rozwój pęcherzyków nasiennych, prącia, moszny, gruczołu krokowego oraz pobudza dojrzewanie plemników.
- Antybiotykami z grupy tetracyklin, penicylin czy lekami przeciwgrzybiczymi.
- Maksymalne oddziaływanie testosteronu występuje po kilku tygodniach cyklu.
- Wskazaniem do stosowania jest zespół pokastracyjny, a takźe niedobór androgenów objawiający się obniżoną mineralizacją kości, zaburzeniem snu, metabolizmu tłuszczów, składu ciała, zmianami nastroju i obniżoną sprawnością intelektualną.
- Preparat posiada postać płynu do wykonywania iniekcji domięśniowych.
Czy rodzaj estra determinuje efekty cyklu?
Brakiem dojrzewania płciowego, brakiem owłosienia pachowego czy w okolicy krocza, małym rozmiarem prącia, zmniejszeniem libido.
Jak to jest z tym okresem półtrwania?
Osoby stosujące propionat testosteronu są również narażone na powstawanie zrostów, będących skutkiem częstych iniekcji. Z tego powodu decyzję o przyjmowaniu tej formę testosteronu warto podjąć świadomie, wiedząc z jakimi konsekwencjami może się to wiązać. Propionat testosteronu jest substancją, która wykazuje działanie anaboliczne, a więc wpływające pozytywnie na przyrost masy mięśniowej. Jednocześnie jest jednym z najbardziej uniwersalnych form testosteronu. Osoby przyjmujące go nie zauważają więc tak dynamicznego przyrostu masy, jednakże nabyte w ten sposób mięśnie są twardsze i bardziej wyrzeźbione.
Testosteron propionat jest podawany poprzez wstrzyknięcie domięśniowe. Zazwyczaj dawki testosteronu propionat wahają się od 100 mg do 200 mg co drugi dzień. W przypadku zaawansowanych użytkowników, dawki mogą być wyższe i wynosić nawet 400 mg co drugi dzień. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed rozpoczęciem cyklu testosteronu propionat w celu określenia optymalnej dawki i harmonogramu podawania. Aby utrzymać odpowiednie stężenie testosteronu propionatu we krwi, iniekcje wykonuje się co drugi dzień, a nawet codziennie.
Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu propionatu testosteronu? To przede wszystkim przyspieszona budowa masy mięśniowej (konieczne jest dostarczanie odpowiednich ilości białka). Okres półtrwania określa czas po jakim stężenie substancji spadnie do połowy stężenia początkowego. Krótki okres półtrwania ma też jeszcze jedną zaletę – redukuje ryzyko pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych, które powiązane są z androgennym działaniem tego hormonu, w tym między innymi retencja wody, ginekomastia.